Rukomet

Rukometaši 'Metkovića 1963' podijelili bodove sa Splićanima

Metković, 5.12.2016. - U Gradskoj športskoj dvorani odigran je susret 10. kola I. HRL-jug između RK Metković 1963 i RK Split, koji je završio neodlučenim rezultatom 22:22.

Obje su momčadi utakmicu otvorile s dosta tehničkih pogrešaka i brzopletih promašaja, što je rezultiralo malim brojem postignutih pogodaka. Početno vodstvo gostiju od 1:3 motiviralo je domaćine da poboljšaju svoju igru u obrani. Do kraja prvog poluvremena nijedna momčad ne uspijeva steći znatniju prednost te se na predah odlazi rezultatom 10:10.

Na početku drugoga poluvremena domaćini prave seriju pogodaka 4:1 i tako se uspijevaju odlijepiti na tri pogotka razlike, međutim, gosti uzvraćaju s četiri uzastopna pogotka pa se utakmica vraća u rezultatsku neizvjesnost. Završnica utakmice igrala se gol za gol, a domaćini su desetak sekunda prije kraja promašili udarac iz kontranapada kojim su mogli odnijeti oba boda.

U redovima RK Metković 1963 najefikasniji bili su Jure Kozina i Nedjeljko Dominiković sa sedam pogodaka, dok ih je Nikola Bartolović postigao pet. Kod gostujućega RK Split najbolji je bio Ivan Lozina sa šest pogodaka, dok su ih Marin Marić i Marin Babić dodali po pet. Domaćini su iskoristili dva od tri dosuđene sedmerca, a gosti su imali stopostotni učinak od tri iskorištena kaznena udarca.

RK Metković 1963 na tablici trenutno zauzima četvrto mjesto s trinaest osvojenih bodova, koliko imaju trećeplasirani RK Split i drugoplasirani RK Mladi rudar. Prvi na tablici je RK Dubrovnik sa šesnaest osvojenih bodova.