Croatia s 0:2 potopila Neretvu

Metković, 27.11.2016. - Po kišom natopljenu terenu jučer je na Igralištu Iza Vage odigran susret 17. kola III. HNL jug između domaćina NK Neretva i gostiju NK Croatia iz Zmijavaca, u kojemu su gosti odnijeli tri boda.

Sukladno otežanim uvjetima na terenu, igralo se mahom visinskim dodavanjima, što je utjecalo na rezultat pa se na predah otišlo s 0:0. Drugo poluvrijeme obje su ekipe već bile prilagodile na loše uvjete igre pa su šanse za gol tražile iz slobodnih udaraca. Unatoč dobrom držanju domaćina, gosti prvi pogađaju i to u 77. minuti preko Tomislava Mrkonjića. U želji za izjednačenjem igrači Neretve su u njoj i izgorjeli pa pred sam kraj susreta čine nekoliko pogrešaka u obrani. Bilo je to dovoljno da gosti iz Zmijavaca vodstvo povećaju na 0:2. U 90. minuti pogađa Ivan Todorović.

Neretva je na kraju jesenskoga dijela prvenstva zauzela sredinu tablice, a nastavak je očekuje 4. ožujka 2017., kada u Metkoviću ugošćuje Neretvanca.