Rukomet

U neizvjesnoj završnici RK Metković 1963 svladao RK Metković ŠR

Metković, 10.11.2016. - U Gradskoj športskoj dvorani u prvome kolu Regionalnoga rukometnoga kupa sinoć su snage odmjerili RK Metković Škola rukometa i RK Metković 1963. U dvoboju dvaju metkovskih rukometnih klubova slavio je „gostujući“ RK Metković 1963 rezultatom 30:31.

Obje momčadi utakmicu su otvorile jurnjavom po terenu, u čemu su se bolje snašli igrači RK Metković ŠR i stekli uvodnu prednost od 3:1. Kako se približavala sredina prvoga poluvremena tako je i rasla prednost domaćina, koja je svoj vrhunac dosegnula pri rezultatu 11:5. U završnici poluvremena RK Metković 1963 uspio se stabilizirati u obrani, a poboljšao je i realizaciju. To je rezultiralo smanjivanjem zaostatka na jedan pogodak razlike, odnosno 16:15, s čime se otišlo na predah.

Nastavak utakmice donio je izjednačenu igru. Gosti su prvi put izjednačili kod 17:17 i od tada sve do završnice utakmice nijedna momčad nije uspjela steći značajniju prednost. RK Metković 1963 prvi je put poveo pri rezultatu 20:21, preuzevši tako inicijativu u igri, ali nije uspio slomiti otpor domaćina. Pet minuta prije kraja utakmice gosti stječu prednost 27:30, međutim, domaćin u posljednjoj minuti uspijeva golom Andreasa Dominikovića izjednačiti na 30:30. RK Metković 1963 uzvraća pogotkom Ivana Medića deset sekunda prije kraja, no tu nije bio kraj jer je domaćin brzim centrom pokušao izjednačiti, ali je u napadu zaustavljen prekršajem na devet metara. Pokušaj izvrsnoga Josipa Vekića završio je u protivničkome bloku pa je minimalna pobjeda 30:31 pripala RK Metković 1963.

U redovima RK Metković ŠR najefikasniji su bili Josip Vekić s dvanaest i Andreas Dominiković s osam pogodaka, dok su u momčadi RK Metković 1963 najefikasniji bili Nedjeljko Dominiković i Jure Kozina s trinaest i pet zgoditaka.