Neretva kod kuće uknjižila tri boda

Metković, 31.10.2016. - Nakon nekoliko podjela bodova s gostima na svome igralištu Iza Vage jučer je NK Neretva u 13. kolu III. HNL jug pred oko 150 gledatelja pobijedila HNK Primorac iz Biograda rezultatom 3:1.

Gosti dolaze u vodstvo u 26-oj minuti pogotkom Antonija Brzoje, no ta je prednost kratko trajala jer već u sljedećoj minuti gol za izjednačenje postiže igrač Neretve Domagoj Kuran. Nakon predaha obje ekipe u nastavak utakmice ulaze borbeno uz velik broj prekršaja. Rezultat 1:1 održao se sve do 83. minute kada Luka Bubalo domaće dovodi u vodstvo. Borbenost na terenu nastavila se, a kulminirala je kada su gosti u svom šesnaestercu napravili prekršaj, nakon čega sudac Mario Soldić pokazuje na bijelu točku. U izvođenju kaznenoga udarca siguran je bio Dragan Brečić, koji tako postavlja konačan rezultat 3:1 u susretu koji je uskoro završen slavljem Neretvinih igrača i navijača.

Neretva je trenutno šesta, s istim brojem bodova kao i trećeplasirani. Sljedeće kolo putuje u Sinj na ogled Junaku.