Neretva pobjedom protiv Zmaja prikupila 12 bodova u nizu

Metković, 24.9.2016. - Na Igralištu Iza Vage danas je odigrana utakmica 6. kola III. HNL jug između domaćega NK Neretva i gostujućega BŠK Zmaj iz Blata na Korčuli, u kojoj je domaćin ostvario minimalnu pobjedu od 1:0.

Prvo poluvrijeme obje su ekipe odmjeravale snage u čvrstim dvobojima na sredini terena, no bliže šesnaestercima stvorile su tek nekoliko prilika za udarce prema vratima. Sportska se sreća nasmiješila domaćinu u 42. minuti susreta, kada gosti u svome šesnaestercu rade prekršaj, na što je sudac Ante Žilić pokazao na bijelu točku. Uspješan izvođač kaznenoga udarca bio je bio je Frane Jerković koji je loptu uputio nisko i precizno te svladao gostujućega vratara. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme utakmice.

Nakon predaha, igrači s obiju strana s jakom željom za pogotkom ulaze u čvršće kontakte pa je 150 gledatelja na tribinama često imalo priliku čuti sučevu zviždaljku. Na polovini drugoga poluvremena gosti su se poveselili jer su loptu uspjeli ugurati iza leđa domaćega vratara Pavlovića, ali je sudac uz negodovanje Zmajevih igrača poništio pogodak zbog označenoga zaleđa. Igra se nastavila u napadačkom duhu na objema stranama. U posljednjoj je minuti gostujući vratar Neretvin udarac zaustavio na samoj crti, a možda i iza nje, kako su tvrdili Neretvini igrači, no rezultat se nije promijenio.

Nakon susreta trener NK Neretva Goran Galov rekao na je da je presudio ispravno dosuđeni jedanaesterac u 42. minuti, uz napomenu da su njegovi igrači dobro otvorili i drugo poluvrijeme uz dvije izgledne šanse za gol. Posljednjih 20-ak minuta susreta čvrsto su igrali obranu jer su strepili da gosti ne izjednače. Galov smatra da su zasluženo pobijedili i uzeli tri boda, s kojima idu na drugo mjesto na tablici. Kaže da očekuje bodove i u utorak, kada NK Neretva gostuje kod NK Val iz Kaštela.