Trinaest medalja iz Ploča

Metković, 12.11.2019. - Karate-klub Metković u nedjelju je s 36 natjecatelja nastupio na Međunarodnom klupskom karate turniru PLOČE OPEN 2019, kojim je ujedno obilježena 10. obljetnica postojanja kluba. Nastupilo je 38 klubova iz Hrvatske, BiH i Crne Gore s 481 natjecateljem.

Natjecatelji KK Metković osvojili su ukupno 13 medalja, jedno zlato, četiri srebra i osam bronca.

Andrija Petrov, kate ml. učenici 7-6 kyu

Marko Marković, kate ml. učenici 7-6 kyu.

Vrlo blizu medalje su bili Mirko Matić i Duje Žderić, koji su u repasažu za treće mjesto u prvom kolu pobijedili, ali su u odlučujućoj borbi izgubili i osvojili 5 mjesta.

Također u repasažu za broncu su izgubili Dora Galov, Petar Matić, Roko Barišić, Petar Medak i Marta Ćerlek.

Nastupili su još Josip Obradović, Katja Jerković, Lucija Utovac, Frane Oršulić, Marin Grgić, Nera Grljušić, Andrej Šutalo, Anita Grgić, Ela Bezer, Ivana Tolj, Karla Šapina, Luca Maslać, Marina Ujdur, Mihael Herceg, Sara Leženić i Nikola Zubac.

Natjecatelje su vodili treneri, Denis Žderić, Dario Bukvić, Dino Žderić i Ante Krstičević.

Sljedeći tjedan Karate-klub Metković putuje na tri dana put Rijeke na Prvenstvo države za kadete, juniore i ml. seniore.