Rukomet

Mehanika Metković s 33:27 u Rijeku ispratila Kozalu

Metković, 13.10.2019. - Na krilima raspoloženih Rudolfa Ćužića (8), Josipa Bezera (7), Kristijana Marevića (5) te Nikole Bartolovića i Damira Matage (po 4 pogotka) Metkovci su uspjeli na domaćem terenu slomiti Riječane, koji su cijelo prvo poluvrijeme pružali čvrst otpor.

Premda je Mehanika Metković u jednome trenutku povela s tri pogotka razlike, igrači Kozale nisu se predavali te su, iskoristivši neke domaće pogrješke, na odmor otišli pri rezultatu 11:11:

U drugome poluvremenu druga slika, kakvu bi domaći ljubitelji rukometa sigurno htjeli češće gledati. Ćužić i Marević su u 3-4 minute nanizali po tri pogotka te dva Mataga. Njima se kao konstanta priključio Bezer, postigavši u zadnjih 15-ak minuta šest pogodaka. Bilo je to previše za čvrste Riječane, koji su, ipak, imali nešto kraću klupu, premda treba respektirati sedam pogodaka Ljevara te po pet Islamovića i Tomaša.

Sljedeće subote u 4. kolu Metkovci dočekuju RK Ribola iz Kaštel Gomilice.