Veslačima nove medalje iz Dubrovnika

Metković, 8.4.2019. - Na regatnoj stazi Rijeke dubrovačke u subotu je održana III. regata Kupa Dalmacije. Vrijeme je poslužilo veslače nakon obilne kiše i orkanskoga juga koje je puhalo dan prije regate. U Dubrovnik je VK Neretvanski gusar otišao i s djelom školskog pogona.

Evo ostvarenih rezultati utrka:

• Roko Brečić osvojio je drugo mjesto u skifu u kategoriji juniora B
  • Četverac na pariće (gig) kadeti B u sastavu Antun Vugdelija, Frane Vugdelija, Antun Rendulić, Goran Martinović i kormilar Ante Filipović osvojio je treće mjesto
  • Nikola Mijić osvojio je treće mjesto u skifu u kategoriji kadeta B
  • Gabriel Gluščević i Toni Milan u dvojcu na pariće osvojili su treće mjesto u kategoriji kadeta B
  • Gabriel i Matej Šiljeg u dvojcu na pariće osvojili su treće mjesto u kategoriji kadeta B
  • Nataša Šustić osvojila je prvo mjestu su skifu u kategoriji seniorki
  • Marin Plećaš osvojio je drugo mjesto u skifu u kategoriji kadeta A
  • Šime Popović i Tomislav Kiridžija osvojili su drugo mjesto u dvojcu na pariće u kategoriji juniora B.

Sljedeća regata Kupa Dalmacije održava se u Makarskoj 18. svibnja, a prije toga naši su u dva navrata Zagrebu: 13. i 14. travnja na Croatia open regati te 27. i 28. travnja na Hrvatskom veslačkom prvenstvu za seniore i veterane.