Deset medalja iz Sarajeva

Metković, 18.3.2019. - Prošle je subote i nedjelje Karate-klub Metković s 13 natjecatelja nastupio u Sarajevu na natjecanju Ilidža Open 2019, na kojemu je s 1055 natjecatelja nastupilo 93 kluba iz četiriju država. Natjecatelji KK Metković osvojili su tri zlata, tri srebra i jednu broncu. Natjecanje je organizirano bez repasaža, tako da su medalje osvajali samo pobjednici u polufinalu i finalu.

U subotu je nastupilo četvero kadetkinja i juniora i tom je prilikom Lina Šutić u kategoriji juniorke -59 kg, pobijedivši u tri borbe ušla je u finale te pri tijesnom rezultatu od 2:1 za protivnicu osvojila srebro. Nastupili su još Petar Borovac, Iva Vučić i Lucija Utovac, ali su ovaj put ostali bez medalje.

Drugoga dana turnira nastupilo je devet natjecatelja mlađeg uzrasta KK Metković, koji su osvojili tri zlata, dva srebra i jednu broncu. Medalje su osvojili:

Duje Mihaljević zlato dječaci 2007. -47 kg

Ema Galov zlato djevojčice 2007. -40 kg

Dora Galov zlato djevojčice 2008. +44 kg

Katja Jerković srebro djevojčice 2007. -40 kg

Ante Leontić srebro dječaci 2008. +50 i

Nera Grljušić bronca djevojčice 2008. -40

Nastupili su još Josip Obradović, Laura Bebić i Laura Ćulum, ali ovaj put su ostali bez medalje.

U ukupnom poretku od 93 kluba, Karate klub Metković plasirao se na 16 mjesto, što je vrlo dobar rezultat, uzimajući u obzir da su domaći klubovi nastupali i s pet puta većim brojem natjecatelja.

Sljedeće natjecanje je Kup Jadrana, koje će se održati u Splitu, 31. ožujka.