Iza Vage pao veliki 'Agram'

Metković, 19.3.2018. - Dogodilo se ono što se kad-tad trebalo dogoditi. Iz dana u dan sve bolji ŽNK Neretva jučer je na svome terenu u 1. kolu proljetnoga nastavka prvenstva ugostio favorizirani ŽNK Agram iz Zagreba te ga kući ispratio s tri gola u mreži, a primivši dva.

Sjećamo se prve prvoligaške sezone kada su se Metkovke iz Zagreba vratile s rezultatom 12:2, dok je u ovo doba prije godinu dana u Metkoviću bilo 1:6. Jesenas je u Zagrebu bilo 8:0 za Agram, no naše cure nisu gubile samopouzdanje. Jučer je mrežu gošća već u 13. minuti načela Terzić. Gošće su u 17. minuti izjednačile, ponajprije nespretnošću domaće obrane.

Terzić u 60. minuti ponovno Neretvu dovodi u vodstvo, no gošće priključak hvataju u 77. minuti i izjednačuju na 2:2. Pitanje pobjednika ponovno rješava Veronika Terzić u 80. minuti te postiže konačnih 3:2.

ŽNK Neretva trenutno na tablici zauzima peto mjesto, a sljedeće kolo putuje u trećeplasiranoj Rijeci.