Rukomet

Dobrodošla dva boda za povratak samopouzdanja

Metković, 4.3.2018. - Nakon bodovne suše posljednja tri kola, kada su Metkovci iz dvije domaće utakmice i jednoga gostovanja uknjižili tek jedan bod, dobro su došla dva domaća boda u utakmici 14. kola 1. HRL jug između RK Metković 1963 i RK Pećine iz Rijeke.

Početak nije slutio na dobro jer su Riječani u drugoj minuti poveli te vodstvo držali sve do 23. minute, kada Mataga izjednačuje na 10:10., a već sljedeće minute Raguž iz sedmerca domaćine dovodi u vodstvo. Završnicu prvoga poluvremena Metkovci su iskoristili da se odlijepe na 16:13.

U nastavku su Riječani više puta stizali do dva gola zaostatka, no više nisu mogli, ponajprije zahvaljujući dobrim obranama domaćega vratara Boškovića, pa je na kraju rezultat iznosio 32:28.

Domaće strijelce predvodio je Raguž s devet pogodaka (6 sedmeraca), Cvitanović sa 6 te Mataga i Bartolović s po 5 pogodaka. Među Riječanima istaknuo se Vujović s 8 pogodaka te Katalinić sa 6 i Balas s 5 pogodaka.