Živkoviću prvi Mostarski polumaraton

Metković, 9.4.2017. - Prvi Mostarski polumaraton Mostara osvojio je Ante Živković iz Metkovića, koji je stazu od 21 kilometra istrčao u vremenu 1:14:32, a većim dijelom trčao je potpuno sam.

Drugo mjesto osvojio je Alija Imamovića iz Sarajeva. Poslije utrke pobjednik je bio posebno sretan jer je studirao u Mostaru. Treće mjesto osvojio je Vjeko Sliško iz Tomislavgrada. Najbrža žena bila je Zagrepčanka Marija Vrajić, hrvatska olimpijka s prošlih OI u Riju.

Na prvom Mostarskom polumaratonu danas je nastupilo 444 natjecatelja iz 16 zemalja. Start polumaratona bio je na mostu u mostarskom naselju Vojno, dok je cilj bio ispred Trgovačkoga centra Mepas Mall. Natjecatelji su trčali dionicu dugu 21.097 metara.
Izvor: prvi.tv