Nakon Zadrana pali i Buzećani

Metković, 2.4.2017. - Sinoć je u Gradskoj sportskoj dvorani odigran susret 18. kola 1. HRL jug između RK Metković 1963 i RK Buzet, koji je završio pobjedom domaćina 26:21.

Na početku utakmice igralo se izjednačenom igrom gol za gol, no kako je vrijeme odmicalo tako su domaćini povećavali svoju prednost. Oko polovine prvoga poluvremena prednost domaćina bila je osam pogodaka pri rezultatu 12:4. Do kraja poluvremena gosti uspijevaju smanjiti i na predah se odlazi s rezultatom 13:8.

U nastavku utakmice gosti se u pojedinim trenutcima uspijevaju primaći na tri pogotka zaostataka, ali više od toga nisu mogli pa si Metkovci uspjeli privesti kraju utakmicu koja je završila konačnim rezultatom 26:21.

U redovima RK Metković 1963 najefikasniji su bili Filip Volarević i Nikola Bartolović s osam i šest pogodaka, a priključili su im se Ivan Medić i Jure Kozina s po četiri pogotka. Najefikasniji u momčadi RK Buzet bili su Oliver Lušić i Ivan Kisiček sa sedam i šest zgoditaka.