Rukomet

Metkovci spretniji u završnici derbija

Metković, 27.2.2017. - U susretu 13. kola I. HRL-jug u Gradskoj dvorani Metković snage su odmjerili RK Metković 1963 i RKHM Dubrovnik. Nakon mnogih preokreta na kraju je domaćin slavio 25:24.

Susret je otvoren igrom gol za gol s dosta promašaja s obiju strana. Sredinom poluvremena gosti se odvajaju na dva pogotka prednosti, da bi na predah otišli sa četiri pogotka više pri rezultatu 7:11.

U nastavku utakmice gosti su uspješno održavali prednost od dva do tri pogotka prednosti, međutim, u drugoj polovini poluvremena domaći uspijevaju izjednačiti na 20:20, a odmah potom i doći od dva pogotka razlike. Gosti uskoro poravnavaju, ali domaći ponovno bježe na dva razlike. U posljednjoj minuti Ćužić uspijeva smanjiti na 25:24, što je i konačan rezultat toga županijskog derbija.

U momčadi RK Metković 1963 najefikasniji su bili Luka Vučić i Antonio Cvitanović s po šest pogodaka, a u stopu ih je pratio Nikola Bartolović s pet zgoditaka. U redovima RKHM Dubrovnik najbolji je bio Metkovac Rudolf Ćužić s osam pogodaka, a njemu se priključio Maro Dabelić s četiri zgoditka.