Rukomet

Metalac ostavio bodove na metkovskom parketu

Metković, 13.12.2015. - Prvi od dvaju susreta na vrhu, koji se ovaj vikend igraju u metkovskome rukometnom hramu, RK Metković 1963 riješio je u svoju korist, svladavši vodeći RK Metalac 31 : 29.
   Gotovo cijelo prvo poluvrijeme igralo sa gol za gol s laganom prednošću domaćina, no u zadnjih šest minuta gosti pritišću i prelaze u vodstvo koje je bilo i dva razlike. Na odmor se odlazi pri rezultatu 14 : 15.
   Već u prvim minutama nastavka domaći nadoknađuju minus i preuzimaju vodstvo, ali gosti se ne predaji, sustižu, ali ne i prestižu. Tek zadnjih pet-šest minuta Metkovci prave osjetniju razliku, koja je iznosila najviše pet golova. Sreća da je bilo tako jer su gosti nekoliko put nizom od po dva pogotka pokušali okrenuti rezultat, no uspjeli su se samo primaknuti na dva gola razlike.
   Kod Metkovaca je s devet pogodaka prednjačio Zovko, slijedili su ga Mataga (7), A. Dominiković, Vistorop i N. Dominiković s po 3 te Dodig i Koncul s po dva pogotka. Bošković je imao 11 obrana, s time da je odmah u prvome napadu gostujućem Bešliću obranio sedmerac.
   Danas se u dvorani igra druga prvenstvena utakmica na vrhu. Riječ je o utakmici 13. kola koja se trebala igrati u veljači u Dugome Selu, ali kako su Dugoselci jučer gostovali u Splitu svoje će domaćinstvo odraditi u Metkoviću. Utakmica počinje danas u 16 sati.
   Uz ovaj produženi rukometni vikend vezana je još jedna zanimljivost. Naime, sve selekcije RK Metković 1963 odigrat će ukupno 11 utakmica, što je dosadašnji rekord.