Podjela bodova u srazu 'vodenih' klubova

Metković, 18.10.2015. - NK Neretva jučer je na svome igralištu Iza vage pred oko 250 gledatelja u prvenstvenoj utakmici 10. kola III. HNL jug podijelila bodove s HNK Val iz Kaštel Staroga. Utakmica je bila puna rezultatskih prevrata i gledateljima zanimljiva.
   U prvome dijelu utakmice nijedna momčad nema izrazitu terensku dominaciju, a šok domaćinima uslijedio je u 42. minuti kada je Marko Čulić iz slobodnoga udarca sa 17 metara od domaćinovih vrata postigao neobranjiv pogodak i vodstvo 0 : 1, s čime se otišlo na odmor.
   U drugome poluvremenu Neretva kreće otvorenije. U 66. minuti Dragan Brečić puca na gol gostiju, vratar Karlo Letica loptu odbija, ali na odbijenu loptu natrčava Frane Jerković i postiže pogodak za izjednačenje. Šest minuta poslije Marko Čulić ponovno izvodi slobodan udarac i pogađa za novo vodstvo gostiju. Neretva traži izjednačenje, što joj i uspijeva kada u 77. minuti Mihovil Šutalo prolazi protivničku obranu i loptu nabacuje Darku Dodigu, koji glavom pogađa gostujuću mrežu i postavlja konačan rezultat utakmice 2 : 2.
   NK Neretva: Predrag Rolj, Darko Glavan, Luka Kapović, Domagoj Kuran, Duje Batinović (od 65. minute Darko Dodig), Luka Bubalo (od 88. minute Davorin Mustapić), Ante Batinović, Danijel Šutalo (od 43. minute Nikola Magzan), Frane Jerković, Dragam Brečić, Mihovil Šutalo.
   HNK Val: Karlo Letica, Ivan Batovanja, Slavko Grubić (od 37. minute Luka Konsa), Dino Ljubas, Ivan Šimunović, Dalibor Jurić, Toni Ljubas (od 52. minute Nikola Marinović), Marko Čulić, Šime Josip Pedišić, Denis Kuzmanić.