ŽNK Neretva kadetski prvak

Metković, 2.5.2015. - U Metkoviću je na Igralištu Iza Vage jučer odigrana utakmica 10. kola I. HNL jug - žene između kadetkinja ŽNK Neretva iz Metkovića i ŽNK Marjan iz Splita, koja je odlučivala o naslovu prvaka. Pred šezdesetak gledatelja domaćin je zasluženo pobijedio rezultatom 3:1.
    Od samoga početka utakmice Neretva ima inicijativu pa već u 19. minuti dobiva priliku za vodstvo kada joj je metar izvan šesnaesterca dosuđeno izvođenje kaznenoga udarca. Šunjić puca snažno i točno te postiže pogodak za vodstvo domaćina od 1:0. Gošće do kraja poluvremena pokušavaju izjednačiti, ali u tome ne uspijevaju pa poluvrijeme završava s minimalnom prednošću domaćih igračica.
    Početkom drugoga poluvremena za Splićanke je dosuđen kazneni udarac koji izvodi Mudrinić. U gužvi se lopta odbija do Buge koja u 47. minuti postiže izjednačujući pogodak.
    Neretva je iznenađena, ali i dalje ima terensku inicijativu, što joj donosi ploda kada u 67. minuti Jurković loptu nabacuje Mandić, koja glavom pogađa za novo vodstvo domaćina. Samo dvije minute kasnije Čolaković u kontri soloakcijom prolazi protivničku obranu i postiže pogodak za konačan rezultat utakmice i pobjedu domaćina. Tako su kadetkinje ŽNK Neretva zasluženo pobijedile i osvojile naslov kadetskih prvakinja.

ŽNK Neretva: Magdalena Kraljić, Josipa Jurković, Antea Šunjić, Veronika Krndelj, Iva Krtalić, Paula Repeša (od 53. min. Ana Krstić), Huma Čolaković, Katarina Buntić (od 55. min Ana Mandić), Veronika Terzić, Ana Previšić, Vesna Batinović.

ŽNK Marjan: Tihana Krivić, Josipa Mlinarević, Mija Pijuk, Slavica Buga, Fatjesa Gegollaj, Lucija Mudrinić, Martina Bošković (od 65. min. Ivana Klarić), Lucija Domazet, Jadranka Govorko, Tina Regjo, Maja Franić.