Preko devedeset biciklista na utrci u Vidu

Metković, 11.3.2015. - U organizaciji BK Metković te suorganizaciji Udruge mladih Vid i UL Domagojevi gusari, prošle je nedjelje u Vidu vožena biciklistička utrka 10. kola XC zimske lige Dalmacije na kojoj su se biciklisti natjecali u trima kategorijama. U kategoriji sport natjecalo se 26 biciklista, u kategoriji rekreacija 62, a u kategoriji žene pet biciklistica.
    Start te međunarodne utrke bio je u Prudu, otkuda se makadamskom cestom vozilo do Dragovije pa prema Novim selima i natrag u Vid, s time da su rekreativni vozili skraćenu stazu jer se nisu ponovno uspinjali na Dragoviju. Na cilj ispred Arheološkoga muzeja Narona prvi je u kategoriji sport stigao Filip Kovačić (BK Široki Brijeg). Slijedili su Benjamin Murić (BK Giro di Sarajevo) i Denis Čanjevac (BBK Orlov krug Vodice). U kategoriji rekreacija prvi je bio Roko Pavlinušić (BK Vlaji Sinj), dugi Mario Babić iz istoga kluba, a treći Ivica Deronja (BK Adrion Oros Knin). U kategoriji žena slavila je Silvija Orlović (BK Aks Stankovci), za njom je stigla naša Biljana Taslak (Neretva run) pa Žana Horvatić. Ukupna duljina staze sportašima je bila je oko 26 km, a rekreativcima oko 17 km. Nakon podjele medalja i prijelaznoga pehara pobjedniku, s druženjem se nastavilo uz jelo i piće na Velikoj rivi u Vidu.