Rukomet

Pobjeda za Joška!

Metković, 2.3.2015. - U derbiju kola I. HRL domaći je RK Metković 1963 ugostio RK Moslavina iz Kutine i pobijedio s 34:27. Izvještava Vinko Kaleb.
    Derbi kola zasluženo je pripao domaćoj ekipi Metković 1963. Pred početak utakmice uručen je dres za našega Joška Dominikovića koji je primio njegov djed Dane, a velika hvala 1200 gledatelja koji su došli pomoći našem malom borcu. Sav prihod od ulaznica, 8750 kuna, bit će uplaćeno za liječenje našega malog navijača.
    Vratimo se utakmici. Na samomu startu uspjeli smo napraviti dovoljnu gol razliku, koju smo uspješno održavali i nismo dopustili protivniku da nam se približi. Manji pad koncentracije dogodio se po isteku prvoga poluvremena, kada protivnik postiže tri gola u nizu i smanjuje zaostatak na prihvatljivih tri razlike. Tako je prvo poluvrijeme završilo 16:13 u našu korist.
    Početkom drugoga poluvremena u minutu i pol postižemo tri zgoditka, od toga dva s igračem manje. Taj lošiji ulazak protivnika u drugi dio utakmice nama je dao dodatan polet, a protivnicima glavobolju. Osim toga Moslavci su loše iskoristili igru s tri igrača više na terenu u prvih deset minuta drugoga dijela. Ostatak utakmice bio je podjednak, igralo se gol za gol. Najveća prednost od osam razlike (25:17) bila je sredinom drugoga dijela, a zanimljivo je da se svih jedanaest igrača koji su stupili na parket upisalo u strijelce. Svoj obol pobjedi dali su i vratari s deset obrana. Na kraju je semafor pokazivao 34:27.