Šport

Košarkaši se pripremaju za novu sezonu

Metković, 27.9.2009. - U sklopu priprema košarkaša za predstojeću sezonu u Metkoviću je 24. rujna odigrana prijateljska utakmica između KK Metković i KK Dubrovnik koja je završena rezultatom 69:87 za goste.
   Iako je razlika u kvaliteti dvaju suparnika neupitna, košarkaši Metkovića u prvom poluvremenu odlično su parirali Dubrovčanima pa se na odmor otišlo s rezultatom 39:35 (15:19, 24:14) za Metkovce. U nastavku je domaćim igračima ponestalo snage pa im je popustila koncentracija. To su iskoristili gosti te treću četvrtinu završili s 9:33 što je presudilo utakmicu. Četvrta četvrtina ponovo je pripala domaćinima, ali minimalnih 21:19 nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat.
   Ova dva kluba jedini su  muški košarkaški klubovi u Dubrovačko-neretvanskoj županiji koji imaju seniorske ekipe u hrvatskim ligama. KK Dubrovnik član je A-1 lige, a Metković je član B-1 lige jug i prošle sezone im je za dlaku izmakao viši rang natjecanja. Za desetak dana očekuje se uzvratni susret u Dubrovniku.
Za KK Metković igrali su: Marić 24 (1 trica), Obšivač, Bušić, Pekić, Štrbe 2, Ilić 2, Erceg 5 (1), Vidović 3 (1), Menalo 5, Gabrić 20 (1), Koljbabić 3 (1), Paradžik i Ramić 5. Trener: Vlado Rebić.Za KK Dubrovnik igrali su: Radić 12, Šćepanović 23 (3), Soko 4, Karač 6, Oštrić 17 (3), Vranješ 5 (1), M. Hajdić 8, D. Hajdić, Lučić 10 i Perić 2. Trener: Darko Kunce.