Selekcija Neretve U10 osvojila Sarajevo

Metković, 5.5.2009. - Evo i još jedne lijepe vijesti vezane uz NK Neretvu. Na velikom Međunarodnom nogometnom turniru u Sarajevu, na kojem je u različitim kategorijama nastupilo preko 550 igrača iz svih država bivše Jugoslavije, osim Makedonije, selekcija U-10 NK Neretve osvojila je prvo mjesto u svojoj kategoriji.
   Od njihova trenera Bariše Majića doznali smo da su pobijedili u svim utakmicama, a u finalu su savladali vršnjake iz poznate nogometne škole Bubamara koju vodi Predrag Pašić i koju sponzorira milanski Inter. Boško Medić je proglašen najboljim igračem turnira, dok je Mariju Ćuži nedostajao samo jedan zgoditak da bude najbolji strijelac. Ta pobjeda, ali mnoge druge, otvorila im je put za sudjelovanje na jednom od najjačih svjetskih turnira – Interovu  turniru u Milanu.