Rukomet

RK Metković – RK Nexe 30:29 (15:13)

Metković, 23.4.2009. - U utakmici 1/4 završnice KUP-a Hrvatske Metković je zasluženo pobijedio i time izborio odlazak na završnicu KUP-a u Dubrovnik.
   Najveću prednost Metkovci su imali u 38. minuti pri rezultatu 21:16. Gosti su vrlo vješto iskoristili kaznu od dvije minute Kolovrata i približili se na 21:20, a u 45. minuti uspjeli su poravnali na 22:22. nakon toga ekipe su se izmjenjivale u vodstvu. Posljednji, a ujedno i pobjedonosni gol Metković je postigao u 58. minuti preko Kolovrata i do kraja su uspjeli obraniti svoja vrata.
RK Metković: Granić (3 obrane), Kolovrat 2, Nikolić, Zubac 3, Raković 7, Ćužić 5, Arapović 4, Medić 4, Marić 1, Šunjić, Majić, Ilić, Kapular 4, Uvodić (9 obrana).
RK Nexe: P. Lelić (12 obrana), Šunda, Eter 1, F. Lelić 6, Mrđenović, Barišić 3, Tomičić 2, Kasak 3, Markotić, Raič 5, Kuže 3, Kević, Turković 6, Rajković (2 obrane).