Šport

Prva pobjeda Neretve

Metković, 6.10.2008. - Nakon što je kolo prije u Dugopolju izgubila s 4:0, NK Neretva je u utakmici 8. kola III. HNL – jug na domaćem terenu pobijedila HNK Val iz Kaštel Staroga rezultatom 2:0 i tako zabilježila prvu ovosezonsku pobjedu.
Neretva je tijekom čitave utakmice bila bolja, osobito u prvom poluvremenu u kojem gosti nisu stvorili ni jednu priliku. Do vodstva od 1:0 Neretvu je u 16. minuti doveo Brečić, nakon što je na udaljenosti od nekih 20 metara od gola prihvatio odbijenu loptu te iznimno preciznim udarcem pogodio gol. Do povećanja vodstva domaći su došli na sličan način. Taj put pucao je Toni Kuran, a loptu je u gol skrenuo Gujinović.
U drugom poluvremenu prikazana je nešto lošija igra obiju momčadi, ali je Neretva zadržala inicijativu ostvarivši nekoliko prilika za pogodak.