Održano 1. kolo Dalmatinske karate lige

Metković, 20.2.2007. - U organizaciji KK Metković u Športskoj dvorani Metković prošli vikend održano je 1. kolo Dalmatinske karate lige na kojem je nastupilo do sada rekordnih 430 natjecatelja iz 16 klubova. Liga je pokrenuta prošle godine i najmasovnija je liga u Hrvatskoj.
Natjecanje se održalo u 43 uzrasne i težinske kategorije, a najuspješniji klub po broju osvojenih medalja bio je «Hercegovina, sekcija Metković» s osvojenih 14 zlatnih, šest srebrenih i 6 brončanih medalja. Drugo mjesto zauzeo je klub «Sokol» iz Splita sa sedam zlatnih, pet srebrnih i 13 brončanih medalja, a treće mjesto osvojili su karataši iz kluba «Ploče» osvojivši pet zlatnih, tri srebrne i 4 brončane medalje. U tijeku godine održavaju se četiri kola Lige, a sljedeće će se održati u lipnju u Pločama. Cilj natjecanja je djeci omogućiti stjecanje iskustva, a time i bržeg napredovanja u malom vremenu i za malo novaca.